Câmpulungenii au meci la stadionul municipal, sâmbătă

Alte Știri
Câmpulungenii au meci la stadionul municipal, sâmbătă.
Federația Română de Fotbal a stabilit programul rundei cu numărul 8 din Liga 2. Etapa va începe sâmbătă, 28 septembrie, și se va încheia luni, 30 septembrie.
Partida FC Muscelul Câmpulung – Metaloglobus București a fost programată sâmbătă, de la ora 11.00. Meciul de pe stadionul Municipal din Câmpulung nu va fi televizat.

𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐮𝐥 𝐞𝐭𝐚𝐩𝐞𝐢 𝐚 𝟖-𝐚:
𝑆𝑎̂𝑚𝑏𝑎̆𝑡𝑎̆, 28 𝑠𝑒𝑝𝑡𝑒𝑚𝑏𝑟𝑖𝑒
ora 11:00: FC Voluntari – Unirea Ungheni (FRF TV)

ora 11:00: CSC Dumbrăviţa – CSM Slatina
ora 12:00: FC Argeș – Corvinul Hunedoara (Digi Sport, Prima Sport)
𝐷𝑢𝑚𝑖𝑛𝑖𝑐𝑎̆, 29 𝑠𝑒𝑝𝑡𝑒𝑚𝑏𝑟𝑖𝑒
ora 11:00: FCU 1948 Craiova – CS Afumați (Digi Sport, Prima Sport)
𝐿𝑢𝑛𝑖, 30 𝑠𝑒𝑝𝑡𝑒𝑚𝑏𝑟𝑖𝑒
ora 18:00: Steaua București – FK Csikszereda Miercurea Ciuc(Digi Sport, Prima Sport).
FC Muscelul Câmpulung s-a întors fără puncte din deplasarea de sâmbătă, de la Corvinul Hunedoara, câștigătoarea Cupei României. Echipa noastră a pierdut disputa cu hunedorenii la scor de neprezentare, 0-3, ultimele două goluri ale gazdelor fiind reușite pe finalul partidei.

După 35 de minute echilibrate, în care nu și-au creat mari ocazii de gol, hunedorenii au deschis scorul dintr-un penalty, acordat în urma unui fault comis de Sanda asupra lui Pop. După primirea golului, muscelenii au încercat să dea replica prin câteva șuturi de la distanță, care nu și-au atins însă ținta.

Cu 13 minute înainte de final, Corvinul și-a dublat avantajul prin Pîrvulescu, care l-a învins pe Voicu cu un șut de la 20 m. În minutele suplimentare ale partidei, Chukwu a stabilit scorul final cu un lob din interiorul careului, peste portarul Voicu ieșit în întâmpinare. În urma acestui eșec, echipa noastră ocupă locul 19, cu 6 puncte, strânse în 7 etape.
𝗖𝗼𝗿𝘃𝗶𝗻𝘂𝗹 𝗛𝘂𝗻𝗲𝗱𝗼𝗮𝗿𝗮 – 𝗙𝗖 𝗠𝘂𝘀𝗰𝗲𝗹𝘂𝗹 𝗖𝗮̂𝗺𝗽𝘂𝗹𝘂𝗻𝗴 𝟯-𝟬(𝟭-𝟬)
𝐴𝑢 𝑚𝑎𝑟𝑐𝑎𝑡: 𝐻𝑒𝑟𝑔ℎ𝑒𝑙𝑖𝑔𝑖𝑢(’38 𝑝𝑒𝑛), 𝑃𝑖̂𝑟𝑣𝑢𝑙𝑒𝑠𝑐𝑢(’77), 𝐶ℎ𝑢𝑘𝑤𝑢(’90+2)
𝐂𝐨𝐫𝐯𝐢𝐧𝐮𝐥 𝐇𝐮𝐧𝐞𝐝𝐨𝐚𝐫𝐚: Lefter – I. Pop, Lică (cpt.), Ant. Manolache, Velisar – Cărăruș – Hergheligiu (Gîrbiță 73′), Lehaire (Otega 83′), Pîrvulescu – Lupu (Chukwu 61′), Câmpan (Grigore 46′)
Rezerve neutilizate: Blaga – Mutuligă, Al. Stupu, Predică, Al. Mihăilă
𝐀𝐧𝐭𝐫𝐞𝐧𝐨𝐫: 𝐅𝐥𝐨𝐫𝐢𝐧 𝐌𝐚𝐱𝐢𝐦
𝐅𝐂 𝐌𝐮𝐬𝐜𝐞𝐥𝐮𝐥 𝐂𝐚̂𝐦𝐩𝐮𝐥𝐮𝐧𝐠: Voicu – Stelea (Stănici 75′), Gîsă, Sanda, Cacior – Vasile – Longher(Florică ’69), Jenaru (cpt.), Ciurea (Dumitrescu 86′), Stancu (Ene 86′) – Al. Popescu (Șt. Ghiță 75′)
Rezerve neutilizate: Bălănică – Șt. Coman, Ntamak, D. Popescu
𝐀𝐧𝐭𝐫𝐞𝐧𝐨𝐫: 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬 𝐁𝐫𝐚𝐭𝐮

𝐒𝐭𝐚𝐝𝐢𝐨𝐧: ”Corvinul 1921 Hunedoara” (Hunedoara): 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐭𝐚𝐭𝐨𝐫𝐢: 2.500
𝐀𝐫𝐛𝐢𝐭𝐫𝐮: Mihai Laurențiu Ene (Bucureşti). Asistenți: Daniel Nagy (Mediaş) și Mihaela Țepușă (Buzău). Rezervă: Alexandru Nicolae Şuvar (Sibiu)
𝐎𝐛𝐬𝐞𝐫𝐯𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐚𝐫𝐛𝐢𝐭𝐫𝐢: Zaharie Ciev (Timişoara)