Campulung Muscel
vineri, 20 septembrie, 2024

CS Rucăr este echipa momentului în județul Argeș, dar și în Muscel!

Alte Știri

Echipa patronată de Dr. Claudiu Ciolan a obținut un rezultat de egalitate, 1-1, în primul joc al barajului de promovare în Liga 3.

În ciuda faptului că alb-roșii au intrat la pauză în dezavantaj, scor 1-0, în urma unei erori a portarului rucărean, Vălimăreanu, imediat după reluarea partidei, în partea a doua a jocului, Jenaru și compania au ieșit mult mai motivați de la cabine și, în minutul 50 au restabilit egalitatea prin Marinescu.

Până la finalul partidei CS Rucăr a fost echipa mai incisivă, însă nu a mai reușit să puncteze pe tabela de marcaj spre indignarea conducătorilor cât și a suporterilor musaceleni prezenți la joc. acau toate acestea, CS Rucăr are prima șansă la promovare în Liga 3.

Jocul retur se dispută pe Municipalul din Câmpulung cu începere de la ora 17.30.